October 21, 2016

April 17, 2016

April 13, 2016

Please reload

Nejnovější příspěvky

O levné módě - 3 důvody proč ji nekupovat

March 31, 2016

Kdo nechce vypadat hezky, je obtloustlým ajťákem se zálibou v chování krys a bydlí u maminky. Každej jinej člověk chce vypadat dobře! Výborně! Svěže! A sexy. Tak to prostě je. A trh s oblečením to moc dobře ví, a tak hýbe světem, drancuje peněženky, plní pračky a zásobuje "už jen na doma" komínky. 

A všechno je to vlastně kvůli naší vrozený reprodukční touze, o zalíbení se samcům a samičkám a o konkurenceschopnosti stejnému pohlaví a o potřebě získat práci. Proto si kupujete pořád nové a nové hadry. To slovo používám záměrně, protože to hadry povětšinou jsou a po pár vyprání skončí v komínku "už ani k odpadkům ne". To proto, že kdyby oblečení bylo kvalitní, oděvní průmysl by ztratil svoje zisky. Proto je oblečení levný, abyste si ho mohli dovolit v podstatě kdykoliv - hele Maruš takový pěkný tríčo za stopáďo, no nekupto! Za to byste se skoro ani nenajedli. Vypadá to příjemně, mít každý den jiný tričko a ob měsíc měnit boty, ale zas taková sláva to není. 

Mám pro vás 3 důvody, proč nekupovat právě tuhle konvenční neudržitelnou módu (z HMka, C&Ačka a tak.)! 

1. důvod: Konvenční móda je nekvalitní a potenciálně toxická

Levná nekvalitní móda je vyráběná tak, aby nevydržela. Tričko sice stojí stopáďo, ale vydrží půl roku a pak ho musíte vyhodit. To má za následek to, že musíte tričko nahradit a utratit další peníze za jeho ekvivalentní náhradu. Nepůjdete však do obchodu jen pro to jedno tričko, a tak pravděpodobně nakoupíte za mnohem více peněz. Takže to není ekologické, ani ekonomické. Tato móda je s největší pravděpodobností vyrobená z ropy. Než se takové materiály vyrobí, předchází tomu nekonečný proces chemické magie, který má vliv na environmentální prostředí - znečištěním vody, vysokou spotřebou energie a podobně. Takové materiály také nejsou vhodné pro lidský organismus. 

2. důvod: Není to ekologické

Pěstování například obyčejné bavlny je neskutečně neekologická záležitost. Nejen, že je na její výrobu spotřebována spousta vody, využívají se při pěstování také různé chemikálie. Dohromady s následným zpracováním to má za následek všemožné environmentální změny. Oblečení se musí do naší země také dovézt, a tím zanese ještě větší stopu na znečištění prostředí. A taky potom onošená trička musíme vyhodit, a tím vytváříme další a další odpad. 

3. důvod: Podporujeme tím zneužívání lidských práv

Oblečení je vyrobený pravděpodobně v Bangladéši, kde ho spíchla nějaká paní, která nemá na výběr, protože kdyby tam nepracovala, umřela by hlady. Pracovní podmínky jsou tam však tak otřesné, že před několika lety ve zbořeništi jedné textilní fabriky zemřelo přes tisíc lidí. Za posledních 30 let bylo v západní Evropě zabito méně lidí při teroristických útocích. Zdroj I v dalších zemích to není o moc lepší. Zmínit můžu samozřejmě Čínu, Indonésii, Malajsii a podobně. Lidé zde pracují za velmi malé mzdy spoustu hodin a za špatných podmínek. Nákupem levného oblečení tuto výrobu podporujeme a tak se nemůže nic změnit.

Jestli se teď ptáte, co máte tedy dělat, jsem ráda. Už teď se tomu věnuju v dalším článku, který brzy uveřejním! Tak sledujte Madlastyle. 

 

 

Share on Facebook
Please reload

Následujte nás
Please reload

Hledání podle štítků
Please reload

Archiv
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
KONTAKT
NAPIŠTE MI
  • Facebook Clean
  • Twitter Clean

© 2017 MAGDALENA HRONOVÁ

hronova.magdalena@gmail.com

Tel: 721-569-914

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now